Topic: Jak znaleźć notariusza do aktu

Cześć wszystkim razem z narzeczonym rozglądamy się za jakąś ciekawą ofertą kupna mieszkania lub domu (raczej zdecydujemy się na mieszkanie bo ceny póki co wyglądają korzystniej). Ponieważ będziemy kupować to koszty związane z aktem i samo znalezienie notariusza są po naszej stronie. I nie bardzo wiemy jak szukać żeby znaleźć.

Re: Jak znaleźć notariusza do aktu

Pierwsze co to popytajcie wśród bliskich Wam osób może ktoś zna jakąś kancelarię. Bardzo dużo ludzi kupuje albo sprzedaje różne rzeczy a jeśli w grę wchodzą większe kwoty lub jakiś większy majątek to raczej zawsze angażuje się rejenta.

Kogo się angażuje? Rejenta? LOL, co to za słowo w ogóle? big_smile

Rejent to tradycyjne określenie notariusza, zajrzałbyś w Google niż się popisywać brakiem wiedzy, nadmieńmy w miarę podstawowej... Koleżankę też właśnie do sieci odsyłam. Na pewno znajdzie się tam jakaś Kancelaria Notarialna Zuzanna Wojtaszek - Bałazińska, Kinga Bednarz. Musisz zwrócić uwagę jakie usługi się tam oferuje, a najlepiej bezpośrednio się odezwać i dowiedzieć wszystkiego u samego źródła.

Rynek jest bogaty, działa wiele kancelarii i jest wielu bardzo cenionych notariuszy. Zawsze warto iść do takiego za którym stoją pozytywne opinie, niekoniecznie musi to być jakiś wiekowy pan rejent bo wśród młodych też są bardzo dobrze przygotowani fachowcy. Jestem pewien że uda Wam się znaleźć i fajne mieszkanie i dobrego notariusza który Wam to wszystko poprowadzi w dobrą stronę.

Zastanawiam się jak długo będziecie tego mieszkania szukać bo jak ja z moim dzisiejszym małżonkiem zabraliśmy się za kwestię to trwało to u nas długo... A sprawy z notariuszem akurat wspominam całkiem miło bo trafiła się wyjątkowo sprawna i skuteczna kancelaria. Życzę Wam tego samego (tylko mieszkania krócej szukajcie hehe).