Topic: Jaka twardość materaca?

hej, chciałabym zasięgnąć języka odnośnie twardości materacy. Otóż naczytałam się torszkę i wiem, że H1 oznacza materac miękki a H4 twardy, ale jak to jest w rzeczywistości? Czy naprawdę te poziomy twardości/miękkości materaca między sobą się znacząco różnią?

Re: Jaka twardość materaca?

Skoro ktoś wymyślił skalę twardości materaca, to oznacza, że była potrzebna, co z kolei oznacza, że poszczególne materace w zależności od przydzielonej im pozycji zgodnie ze skalą się różnią. Ja mam u siebie na ten przykład materac o twardości H3 i jest on dośc twardy. Z tym, że ja nie lubię akurat jakjest zbyt miękko, więc ten jest jak dla mnie idealny.

Faktycznie, dobrać odpwoiedni materac jest trudno. Generalnie to oprócz twardości materaca polecałbym zwrócić uwagę na materiał z którego wykonany jest sam materac. To też wpływa na komfort snu.

A ja nie mam jakiegoś większego problemu z materacami, w zasadzie to potrafię spać wszędzie smile generalnie to mógłbym pracowac jako tester materaców. Wymarzona akcja dla mnie, dawaliby mi materac na kilka dni, ja bym na nim spal, leżał i grał w gry A potem kolejny smile Jakbyście kiedyś słyszeli o takiej robocie to pliss, dajcie mi znać. pzdr

hehe, no faktycznie jak możesz spać wszędzie to z całą pewnościa twoje opinie byłyby tak wymierne... wink

Znam ten ból jak człowiek czyta o twardości materaca i nie może nawet się na nim ułożyć, żeby sprawdzić czy jest idealnie. Ale wiadomo w internecie zawsze taniej.

Taka prawda, ze w internetowych sklepach jest o wiele taniej. Różnice widac zwłaszcza w tych materacach z górnej półki. Sama niedawno wybierałam materac do sypialni i miałam o tyle rozterkę, że i ja i mąż jesteśmy bardzo zróżnicowani wagowo, a to przy wyborze materaca okazało się mieć znaczenie, bo to co było zbyt twarde dla mnie, było zbyt miękkie dla niego. W naszej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazał się materac dualsleep. Fajna sprawa, bo to takie 2 w 1 i miękkie i twarde smile także jeśli masz jakieś wątpliwości czy miękki czy twardy materac, to to jest idealne rozwiązanie.

ten dualsleep to jakaś nowość, bo do tej pory nie rzucił mi się w oczy. Widziałąm tylko materace dwustronne, że jedna strona jest bardziej miękka a druga twardsza to o to chodzi?

Nie to jest zupełnie inny rodzaj materaca. W tym przypadku nie musisz obraca materaca żeby miec różną twardość, wystarczy że przewrócisz się z jednego boku materca na drugi i juz masz różnicę. Czy to jest nowość to nie wiem, ale tu masz więcej informacji na temat materacy mjakmaterac.pl/, przez ten sklep też zamawiałam dla siebie, także to dla mnie wiarygodne źródło.

Ok, dzięki za info. Na pewno sprawdze ten model, zwłaszcza że ten materac mial być i dla mnie i dla mojej drugiej połówki i choć wagowo nie różnimy się zbytnio, to pasują nam różne twardości podłoża do spania wink