Topic: Studnia na działce – mogę z niej pić wodę?

Hej, chciałam się poradzić was w jednej sprawie. Kupiłam działkę niedawno, parę drzewek, mały domek narzędziowy, trochę trawy – i studnia. smile Zdziwiłam się, że na takiej działeczce mam własne ujęcie wody ale to w sumie fajna sprawa, będę miała czym podlewać kwiaty w lato. Mam tylko pytanie, czy mogę spokojnie z tej studni brać wodę do picia, kąpania się (basenik dla dzieci mmiałabym czym napełnić itp.). Jak to z tym jest, co myślicie?

Re: Studnia na działce – mogę z niej pić wodę?

Wiesz – bałabym się używać wody z niesprawdzonego źródła, Do podlewania chyba raczej ok., ale pić? Albo dać dzieciom do kąpania? O, nie, przecież małe mogą się nałykać tej wody i jak będzie skażona, to masz problemy jak stąd do tamtąd.

Masz rację, zabrzmiało to bardzo groźnie, co napisałaś. To co ja mam zrobić? Studnia z wodą jest, a ja nei mogę z niej korzystać? Zasypać ją czy coś?

Zaraz zasypać. smile A od czego są firmy, które badają jakość wody? Drogie panie, nawet jeśli okaże się, że woda jest niedobra, wystarczy zatrudnić fachowców - dezynfekcja wody pitnej nie jest taka skomplikowana ani czasochłonna, raz dwa – i już można korzystać z ujęcia.

A koszty takiej imprezy?

A to już zależy od firmy, jaką się znajdzie. smile Trudno mi powiedzieć – ale samo badanie wody to nie są jakieś wielkie koszty.

No tak, a skoro jesteśmy przy temacie studni – kiedyś znajomi opowiadali mi o tym, jak regenerowali studnię – rzeczywiście jest możliwe coś takiego?!

Oczywiście, tylko trzeba znaleźć dobrą firmę, która ma takie usługi. smile Dziś można wszystko, tylko trzeba dotrzeć do specjalistów.

I zapłacić.

No a jak. smile W życiu nie ma nic za darmo. wink

A wiecie może ile takie coś kosztuje? Bo nie wiem, na ile się nastawić..