Topic: Co zrobić, by wywalczyć wyższe alimenty na dzieci?

Moj byly maz bardzo dobrze zarabia, ale uchyla sie od placenia przyznanych przez sad alimentow. Co prawda kupuje dzieciom rozne zabawki i od czasu do czasu zabiera je na jakies wycieczki, raz nawet zabral je na zimowe ferie w gory, ale przeciez za to ich nie wykarmie i nie ubiore. Macie jakis pomysl, by go przymusic do placenia calości?

Re: Co zrobić, by wywalczyć wyższe alimenty na dzieci?

On na pewno uważa, że to co Pani płaci jest wystarczające, a resztę wydaje na dzieci w takiej formie, jaka mu odpowiada. Jeśli w takiej sytuacji zwykła rozmowa i perswazja nie pomogą, to pomoże sąd. Wystarczy skuteczny adwokat Łódź ma pod tym względem sporo do powiedzenia, gdyby akurat miała Pani „po drodze”. Później pozew do sądu i jeśli były mąż rzeczywiście dobrze zarabia, to nie powinno być problemu z wyegzekwowaniem przyznanych wcześniej przez sąd alimentów. Ja doradzam jednak rozmowę, bo z Pani opisu wynika, że byłemu mężowi rzeczywiście zależy na dzieciach. Jeśli nie chce lub nie umie już Pani rozmawiać z nim osobiście, to można spróbować właśnie przez adwokata.

Mam podobny problem. Sąd przyznał na dzieci alimenty o określonej wartości, a były maż płaci mniej, bo twierdzi, że tylko na tyle go stać. Ja akurat nienajgorzej zarabiam, a że nie chcę mieć z tym człowiekiem już wiele wspólnego, także nie zamierzam już chodzić po sądach.

Moim zdaniem w takich i wielu innych sytuacjach najrozsądniejszym krokiem będzie wizyta u doświadczonego prawnika. Przez przypadek natknąłem się na stronę. Może ta Pani adwokat, będzie mogła w tym przypadku pomóc. Ja samemu do niedawna walczyłem o spadek i powiem szczerze, że bez dobrego adwokata w polskich sądach o korzystne i szybkie załatwienie jakiejkolwiek sprawy jest bardzo trudno.