Topic: Wkład kominkowy żeliwny czy stalowy?

Cześć wszystkim. Właśnie konstruuje swój pierwszy kominek. Mam duży dylemat, który rodzaj wybrać, jesli chodzi o wkład, czy żeliwo czy stal. Wiem  że zeliwo to takie tradycyjne i w ogóle ale nie wiem czy stalowy lepiej nie wygląda nawet... A jakie są wasze opinie??

Re: Wkład kominkowy żeliwny czy stalowy?

Ja bym brał stalowy

A masz sam kominek czy ogrzewasz jakoś dom dodatkowo? Ja byłem w Termet Poznań i kupiłem sobie taki ich klasyczny piec i powiem ci że przydaje się w komplecie do kominka. Bo czasem to człowiek nawet po pracy nie ma siły w tym napalić, a tak klikasz guzik i masz spokój. Kojarzysz ten sklep? Tam mają w witrynie napis wkłady kominkowe Poznań i sprzedają głównie modele Krzyspolu, Lechmy, Dospelu... Ogólnie mi się podobają te modele z szybą, którą się podnosi do gury, fajnie to wygląda . A kominek to masz w ogóle zamiar robić kamienny, klasycznie? Sory że tak się dopytuje ciagle

Wiecie może czy jest armatura instalacyjna do kominków Ferro w Poznaniu ? Pytam bo podobno mają wyjątkowo wytrzymałą te armaturę ale nie wiem czy to jest do kominków łasnie czy do czego. Ja kojarzę ogólnie tylko ten sklep migas czy jakoś tak, ale tam jest mega wybór. Duża przekrojówka producentów typu rehautermet i wiele innych, poza tym sprzet turystyczny. A jak chodzi o kominek to ja bym bralzeliwny, bo to jest taki klasyk

bierz stalowy, będziesz tam starocie brał... teraz tylko nowoczesny wygląd się liczy a nie tam sentymenty i smęty big_smile

Zobacz sobie, który rodzaj do jakich obudów pasuje i będziesz miał odpowiedź, co brać. Jeśli wiesz oczywiście już, co ci się podoba.