Topic: Czy od piwa rośnie brzuch?

Bardzo lubię pić piwo. Jednak zauważyłem ostatnio ,że na moim brzuchu zgromadziło się całkiem sporo tkanki tłuszczowej. Dodam, że nie należę do osób, które nadmiernie jedzą, tym bardziej dziwi mnie ten fakt. Czy to może wina piwa?

Re: Czy od piwa rośnie brzuch?

Liczne badania naukowe potwierdzają, że przyrost tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha może być zwiększony w wyniku picia kilku piw dziennie. Zatem radziłabym Ci ograniczyć spożywanie piwa.

Re: Czy od piwa rośnie brzuch?

Może zamień piwko na wysokiej jakości alkohol, chociażby taki jak ten https://whiskyembassy.pl/oferta/bruichl … omore-9-1/. To whisky, która kwestionuje podstawy tworzenia najlepszych produktów szkockiej z kategorii single malt. Mimo że podczas produkcji wykorzystuje się metody znane jeszcze z czasów wiktoriańskich, proces leżakowania trwa tylko 5 lat. Na pewno zasmakuje Ci ten trunek…

Re: Czy od piwa rośnie brzuch?

Dodam jeszcze, że piwo ma tyle kalorii, co słodkie kolorowe napoje bezalkoholowe. Wypijanie więcej niż jednego piwa dziennie znacznie zwiększa ilość kalorii w diecie. Zatem tyjemy.

Re: Czy od piwa rośnie brzuch?

Niewątpliwie Twój brzuch to efekt picia piwa. Otóż w piwie produkowanym z chmielu zawarte są fitoestrogeny, które w organizmie mogą naśladować żeńskie hormony płciowe. To z kolei sprawia, że u mężczyzn wzrasta ryzyko gromadzenia się tkanki tłuszczowej.