Topic: Dobry blog o pozycjonowaniu stron w internecie.

Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat pozycjonowania stron w necie i SEO. Poszukuję jakichś blogów o tej właśnie tematyce, żeby nauczyć się paru rzeczy, poszkolic umiejętności i zapoznać się z tematem od strony praktycznej.

Re: Dobry blog o pozycjonowaniu stron w internecie.

Szczerze to z bloga się raczej nie nabędziesz umiejętności praktycznych. Wiedza kosztuje i najszybciej nabędziesz ją uczestnicząc w kursach i szkoleniach. A umiejętności praktyczne zdobywa się przez praktykę, a nie czytanie.

Niestety ale musze się zgodzić z przedmówcą. Pozycjonowanie stron i SEO to umiejętności których każdy zazwyczaj uczy się sam ciężką pracą lub po prostu trzeba się zatrudnić w firmie która się tym zajmuje. Taka tez była moja droga.

Ale żeby ktoś mnie zatrudnił to najpierw musze coś wiedzieć, a żeby wiedziec to trzeba zgłębiać wiedzę skądś, albo od kogoś.

Moim zdaniem blogi to super sprawa. Wiadomo umiejętności i wiedze najlepiej zdobywa się praktyką i własnymi błędami, ale jak się trafi na dobrze prowadzony i rzetelny blog o pozycjonowaniu stron i SEO można się wiele dowiedzieć, wdrożyć w tajniki tego fachu i przede wszystkim być na bieżąco ze zmianami. To dużo ułatwia przy samodzielnej nauce. Ja często korzystam z tego bloga https://www.grupa-tense.pl/blog/. Dużo cennych informacji o pozycjonowaniu i SEO, a do tego zdobywanych i przerabianych w praktyce. Myślę, że warto jest zgłębiać takie treści merytoryczne poparte wynikami.

No proszę, ja tez od dłuższego czasu śledzę blog na grupa-tense.pl. Firma działa od 2009 roku, mają nie tylko wiedze teoretyczna ale i praktyczną, widziałam u nich na stronie opinie klientów i w większości wszystko znane marki. A to już dobrze świadczy. W każdym razie sam blog bardzo przydatny jeśli chodzi o pozyskiwanie wiedzy i czerpanie inspiracji o SEO i pozycjonowaniu.

Koleżanki mają rację, blogi to fajna sprawa jeśli chodzi o czerpanie wiedzy o nowinkach i zmianach w zakresie SEO i pozycjonowaniu, ale no niestety żaden blog nie będzie nigdy podręcznikiem i nie da ci potrzebnego do pracy doświadczenia. Dlatego oczywiście dużo czytaj i się ucz, ale tez zgłoś się na praktyki do jakiejś firmy, na pewno to się opłaci.