Topic: Maści przeciwbólowe i przeciwzapalne, co polecacie?

Witam. Jestem raczej przeciwnikiem wszelkich przeciwbólowych specyfików i stosuje je naprawde tylko w sytuacjach kryzysowych. Niestety, taka mnie chyba dopadła... Już trzeci dzien po przebiegnięciu półmaratonu boli mnie kolano. Ból jest czasem nie do wytrzymania. Co w takiej sytuacji najlepiej zastosować??? Będę wdzięczny za pomoc

Re: Maści przeciwbólowe i przeciwzapalne, co polecacie?

Witaj, ja Ci polecam żel Voltaren, jest to niesterydowy lek przeciwzapalny. Bardzo mi poma-ga we wszelkich dolegliwościach bólowych po przetrenowaniu. Jest to żel przeciwbólowy i prze-ciwzapalny, a jeśli występuje ból, to zapewne jest jakiś stan zapalny. Trzeba pamiętać, że przed jak-żym biegiem, treningiem trzeba się dobrze rozgrzać, inaczej dużo łatwiej o kontuzję. Spokojna roz-grzewka (też nie ma sensu eksperymentować, rozciąganie i ćwiczenia, które znasz nic więcej) i po-winno byc mniej dolegliwosci po biegu wink Pozdrawiam

Jeśli ból długo nie będzie ustawał, to udaj się do lekarza, do jakiegos dobrego ortopedy

Hej,  Jeśli chodzi o miejscowe leczenie pourazowych stanów zapalnych, a w Twoim przypadku taka sytuacja jak najbardziej może mieć miejsce, to voltaren powinien pomóc. Stosuje sie go w leczeniu urazów stawów m in. Pamietaj, zeby na poczatku wcierac zel nawt 4 razy w ciągu dnia. Po-zdrawiam! A przy okazji, skoro juz mowa o lekach... czy ktoś zna coś skutecznego na wzdęcia?

Słyszałam, że żucie gumy wzmaga proces powstawania wzdęć big_smile Podczas jej żucia połyka się sporo powietrza i stąd  potem powstają wzdęcia. Poza tym jeść dużo warzyw i owoców, wzbogacić dietę o błonnik wink powinno pomoc

Witaj wink Oczywiscie, tak jak kolezanka mówi, najwazniejsza jest dieta, jednak w niektórych sytuacjach istnieje potrzeba, zeby przyjąć coś, co pomoze natychmiast. Mi pomaga zazwyczaj https://www.aptekagemini.pl/espumisan-4 … sulek.html, zawsze mam w domu, staram się też mieć zawsze w torebce wink Polecam bardzo bardzo!

Dzięki!!!