Topic: Jakie są stawki za pracę opiekunki w Niemczech?

Moja małżonka ostatnio bardzo poważnie zastanawia się nad wyjechaniem do Niemiec, by opiekować się starszą osobą. Powiem szczerze, że mam trochę z tym obaw związanych, mianowicie, oprócz jej bezpieczeństwa, to opłacalności, bo to jest jeden z argumentów, które ona zawsze podnosi. Pytanie, czy to jest warte tego wszystkiego, czy lepiej ją powstrzymać, żeby znalazła coś w kraju (wiadomo, na swojej ziemi jakoś bezpieczniej, tak prynajmniej mi się wydaje).

Re: Jakie są stawki za pracę opiekunki w Niemczech?

Żonę chcesz wysłać na opiekunkę, a Ty co? Grzejesz pewnie miejsce na wygodnej posadce.

Jeżdżę tirami po kraju, więc jak się spodziewasz, wcale nie grzeję miejsca i nie na wygodnej, ani bezpiecznej, ale ja zawsze tak żyłem, a ona wcześniej pracowała w naszej przychodni jako pielęgniarka.

To ona w sumie ma wymarzone kwalifikacje. Prawdę mówiąc, to wszystko zależy, jak ten wyjazd jest zorganizowany. Jeśli postawicie na jakąś pewną agencję, która zatrudnia opiekunku, to nie masz się czego obawiać. Co do wynagrodzeń, to możesz sobie je podejrzeć na stronie http://laxocare.pl/oferty-pracy/page/4/. Tak jak patrzę, to akurat na tej stronie masz maksymalne stawki od 900 do  nawet 1600 euro. Oczywiście wszystko zależy od zaangażowania w pracę. Przy tym małżonka miałaby oczywiście wszystko opłacone, jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne i ZUS.

nie powiem, wygląda to dosyć nęcąco, ale to tylko strona, a jak wygląda to faktycznie?

Ja yłam z tą agencją jako opiekunka do ponad osiemdziesięcioletniej pani. Wiadomo, to nie jest łatwa praca, tym bardziej, że kobieta miała już początki demencji, była ograniczona ruchowo trochę, więc trzeba było jej pomagać się myć, ale jak oddasz całe serce takiej osobie, to na pewno będzie się z nią dobrze żylo i dostanie się pełne wynagrodzenie. Ta agencja akurat wszystko zabezpiecza, łącznie z przejazdem i zakwateroweniam.

Podsunę jej tę strone, może jakaś oferta się jej spodoba, jeśli rzeczywiście tak dbają o pracowników i takie ceny oferują… To już niech lepiej ma z pewnego źródła.