Topic: Chcę zbadać grunt pod budowę koło Bydgoszczy – kogo polecacie?

Hej. Udało mi się kupić niedaleko Bydgoszczy ładną działeczkę mieszkalną. Pomyślałem, że to może być niezła inwestycja, żeby coś na niej zbudować i sprzedać. Jednak wcześniej chcę się zorientować, z jakim gruntem mamy tutaj do czynienia, dlatego nim cokolwiek jeszcze zrobię to szukam specjalistów, którzy zajmują się badaniem gruntów pod budowę w Bydgoszczy i okolicach. Znacie takich ludzi?

Re: Chcę zbadać grunt pod budowę koło Bydgoszczy – kogo polecacie?

A po co chcesz badać grunt, skoro i tak planujesz to póxniej sprzedać?

kolega po prostu chyba patrzy na to nieco szerzej. W sensie, że zbada ten grunt, będzie wiedział, z czym ma do czynienia, tzn czy trzeba bardziej zbroić fundamenty, czy nie, czy mogą zdarzać się zacieki i podtopienia na skutek wahań poziomu wód gruntowych, a później, jak już postawi ten dom, to razem z tymi dokumentami będzie mógł go drożej sprzedać. Dobrze to wymyśliłam?

Prawie kropka w kropkę, jak ja smile Rzeczywiście domyślam się, że posiadanie takich badań, a także dostosowanie budowy do warunków glebowych na pewno pozytywnie wpłynie na wysokość ceny, ale też chcę być po prostu uczciwy z potencjalnym nabywcą. Wyobraźcie sobie, że sprzedaję komuś lichy dom… przecież to kupa szmalu, a później jeszcze mnie na widły będzie chciał wziąć tongue Dlatego wolę zrobić takie badanie gruntu. Więc jak? Pomożecie mi?

Jest doskonała firma z Bydgoszczy, która się nazywa Hydrogeoprojekt. Są to ludzie, którzy nie tylko mają szereg uprawnień, ale przede wszystkim bogate doświadczenie w badaniu gruntów. Ja korzystałam z ich usług, kiedy budowaliśmy nasz dom. Okazało się, że u nas właśnie wody gruntowe są dosyć wysoko, więc trzeba było uszczelnić dodatkowo fundamenty. Gdyby nie oni, to być może byśmy o tym nie wiedzieli.

Trudno się z koleżanką nie zgodzić, że jeśli potrzebujecie kogoś w Bydgoszczy do zbadania gruntu pod budowę, to oni wykonają odpowiednie odwierty, a także całą dokumentację, jaka będzie potrzebna. Zresztą najlepiej na stronie http://geolog-bydgoszcz.pl/badania-pod-budowe/ poczytaj sobie, co oni Ci mogą zaoferować.