Topic: Jak zniwelować straty w magazynie.

Po wczorajszej naradzie kierownictwa firmy postanowiliśmy usprawnić kilka elementów składowych naszego przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest zbyt długa linia prowadząca z produkcji do magazynu, a następnie do sprzedaży. Okazuje się, że w związku z tym część towaru nam gdzieś ginie. Nie dochodząc jak to się dzieje, linie chcemy skrócić przez wdrożenie odpowiednich aplikacji. Co polecacie.

Re: Jak zniwelować straty w magazynie.

Rzecyzwiście macie problem do rozwiązania. Aplikacje mobilne czy programy magazynowe think potrafią odmienić sytuacje o 180 stopni. Konieczne jest jednak zapoznanie się z potrzebami klietna, który musi też okreslić na co liczy. Ja jestem już po takim spotkaniu i powoli szukuje się do dość dużego wdrożenia.

No to życzę powodzenia i mam nadzieję, że u mnie też to wszystko wyapli wcześniej czy później.

Ja zawsze byłam zwolenniczką tego, żeby towary przebywały jak najkrótszą drogę z linii produkcyjnej do klienta, ale czasami się tak nie i trzeba zorganizwoać cały proces perfekcyjnie. Ktoś tutaj wspomniał o programie do magazynu. Zgadzam się z tym pomysłem. Ja stosuje najwyższą klasę programów WMS think, bo na żadne błędy sobie pozwolić nie mogę.

Nadmienię tylko, że warto przysiąść na ustaleniami dotyczącymi samego programu. W wielu firmach są one tworzone od podstaw, tak więc można w nich zawrzeć wszystko to czego do tej pory nam brakowało smile))

Też bym tak chciał.

Skrócenie drogi towaru to jedno, ale jeszcze pozostaje kwestia samej organizacji produkcji. U mnie odbywa się to za pomocą systemów produkcyjnych MES think napisanych specjalne dla mojej firmy.