Topic: Pomoc w założeniu firmy, KSIĘGOWOŚĆ!

Witam. Planuję założyć firmę, która będzie rozwozić po mieście świeże warzywa, owoce itd. Mam kapitał, pomysły, ale moja wiedza o księgowości po prostu leży. Słyszałem, że każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia księdzi przychodów i rozchodów, czy to prawda? Czy jeśli do tej pory nie siedziałem w księgowości to dam radę prowadzić taką księgę sam czy lepiej kogoś zatrudnić? Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi!

Re: Pomoc w założeniu firmy, KSIĘGOWOŚĆ!

KpiR musisz prowadzić jeśli Twoja firma to spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska lub firma jako osoba fizyczna, i o ile przychodzy nie przekroczą 1 200 000 euro, ale w tej branży co piszesz to raczej nie groźne wink

Owszem, musisz. Wpisz sobie w google: prowadzenie ksiąg handlowych Warszawa czy coś takiego i ci wyskoczą firmy. Ceny oczywiście trzeba porównać już samemu.

Witam. Doradztwem podatkowym w Warszawie, zajmuje się mnóstwo firm jak nietrudno zgadnąć. Jeśli nie miał pan wcześniej doświadczenia w księgowości to lepiej sprawę powierzyć profesjonalistom. O KPIR może pan więcej przeczytać na tej stronie: akvirtus.com.pl/kpir. Błędy w księgowości mogą sporo kosztować przy kontrolach, a z doświadczenia wiem, że na początku lepiej zająć się po prostu biznesem niż papierkami bo człowiek tylko nerwów się naje. Pozdrawiam i życze powodzenia.