Topic: Leki dla dzieci

Gdzie trzymacie leki dla dzieci. Kupujecie je na zapas, czy raczej na bieżąco. Ja ostatnio z mężem rozmawiałam w tym temacie, bo się okazało, że mamy utopione mnóstwo pieniędzy w tych lekach.

Re: Leki dla dzieci

Mąż trzyma rękę na pulsie,, bo wie, że można tutaj nieźle zaoszczędzić. Ja mam zawsze w zapasie pewne leki, które wiem, że na pewno zejdą. W mojej apteczce głównie można znaleźć leki na przeziębienie Apap tam jest na pewno i kilka innych. Poza tym trochę syropów na kaszel.

Inaczej to wygląda jak ma się dzieci, a inaczej jak są tylko dorośli. W moich pudełkach nie może zabraknąć tabletek Diosminex, bo bez nich jest ze mną krucho. A tak poza tym to staram się tylko kupować w przypadku danej potrzeby.

A jak tak z innej beczki, bo nie wiem ile syropu Pulneo mogę dać swojej córce. Ma duży kaszel i męczy się już od jakiegoś czasu.

Wystarczy, że zajrzysz do ulotki tam jest wszystko napisane. Dawkowanie syropu Pulneo nie jest stałe, trzeba je zestawić z wagą pacjenta i wiekiem. Inaczej mogą być problemy związane z przedawkowaniem, a to mimo, że syrop to jednak lek, na który trzeba uważać.