Topic: Drukarka CNC do własnych potrzeb

Witam, szukam drukarki, która mogłaby jednoczesnie być drukarką CNC na potrzeby własne. Czy możecie mi co doradzić?

Re: Drukarka CNC do własnych potrzeb

Niestety moja wiedza nie jest az tak szeroka w tym temacie…

Tak jak moja, dlatego właśnie pytam…

Jeśli interesuje Cie naprawdę dobra drukarka cnc, to radziłbym Ci zobaczyć np. ten model: 3dphoenix.pl/sklep/drukarki/11--monkeyfab-prime3d.html. Mamy ja w pracy. Jest fajna, bo cicho pracuje, szybko ją poskładasz, bo wszystkie częsci ma tak skonstruowane, że sa wręcz idealnie do siebie dopasowane. Może to nie sa klocki lego, ale na pewno sobie z tym poradzisz smile Poza tym jest na tyle uniwersalna, że możesz łatwo wymienić ekstruder na mocowanie do małego wrzeciona. I tak cała maszyna zamienia się we frezarkę CNC smile Proste?

No z tego, co opisałes, to rzeczywiście nie wyglada to problematycznie. Ale potwierdzę Ci to jak zobaczę ten model i go złozę ;PPP

Trzymam Cie za słowo

A w jakiej firmie, jeśli mogę zapytać, jest dostepna ta drukarka?

Ta firma nazywa 3dphoenix.pl i proponuje różne drukarki. Widziałem tam takie tez, które wykorzystuje się już w stomatologii, protetyce.

W stomatologii, protetyce??

No, nie wiedziałeś, ze teraz może sobie np. wydrukować protezę? wink) Zajrzyj sobie tu i poczytaj do czego wykorzystuje się drukarki 3d: 3dphoenix.pl/protetyka.html. Możesz zaprojektować brakującą rękę czy nogę u człowieka, łąpę u psa, protezę zębową, a potem ją wydrukować. Robi się to o wiele szybciej, bo taka drukarka może pracować praktycznie całą dobę.

Świat się konczy …

raczej zaczyna smile